Bitkisel Tedavi Uzmanı

Doğanın mucizesi tedavi edici bitkiler

 Koah

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı kelimelerinin baş harflerinden üretilen Koah kelimesi amfizem ve kronik bronşit hastalıklarının da içinde olduğu akciğer hastalıkları sınıfındadır. Koah sigara içenler başta olmak üzere, çeşitli akciğer hastalıklarından muzdarip olanlarda, genetik olarak akciğer hastalığı riskinin yüksek olduğu kişilerde, çeşitli biçimlerde kirli havanın bulunduğu mekanlarda çalışan kişilerde görülmektedir.

Koah belirtileri kişinin nefes alış verişinde bozukluk hissetmesiyle başlar. Zaman içinde hastalığa yakalananların gırtlak ve ciğerlerinde tıkanmalar baş gösterir. Konuşma, uyuma, ve nefes alma gibi temel bedensel faaliyetlerde sıkıntı çekilir. Yaşlılıkla birleştiğinde kısa zamanda öldürücü bir hal alabilir. Genç yaşlarda yakalanma durumunda ömür boyu sürecek bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalınmış demektir.

Koah nedenleri riskin yüksek olduğu kişilerin yaşantı biçimine de bakarak anlaşılabilmektedir. Örneğin sigara içen kişilerin Koah hastalığına yakalanma riskleri yüksektir. Dolayısıyla akciğer faaliyetlerinin düşmanı olan sigara Koah hastalığına da zemin hazırlamaktadır. Diğer yandan kronik bronşit de bu hastalığın nedenleri arasında sayılmaktadır. Kronik bronşit mağdurları yaşamları boyunca çektikleri bir rahatsızlığın bir üst aşamaya sıçrayabileceğini bilmelidirler.

Bitkisel tedavi yöntemleriyle bir çok hastalık tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıklar içine Koah da dahil edilebilir. Aslında bu hastalığa en iyi çözüm bulma yöntemi bitkisel olarak yapılan müdahaledir. Hastalığa tıbbın diğer alanları ciddi çözümler üretememektedir. Ancak Koah bitkisel tedavi yoluyla kısa zamanda büyük oranda düzelebilmektedir. Hastalığın nihai sonucu elbette alınamamakta, ancak bitkiler yardımıyla kişinin nefes alış veriş işlemleri düzene sokulmaktadır. Bu sayede hasta yaşamsal önem taşıyan bedensel işlevlerini yerine getirebilmektedir.  Örneğin uyku düzene girmekte, kişiler daha az uykuyla daha zinde uyanabilmektedirler. Kaslarda oksijen eksikliği laktik asit birikmesine neden olur. Laktik asit de sürekli dinlenme ve uyuma ihtiyacı doğurmaktadır. Nefes alışıyla ilgili problemlerin düzenlenmesiyle kas ve dokulara daha çok oksijen gitmesi sağlanmakta bu da bedenin daha güçlü olmasına neden olmaktadır.

Verem, bronşit, amfizem, Koah gibi hastalıkların çoğunun sigara yüzünde çoğaldığı bilinmektedir. Bu hastalıklara yakalananlar bitkisel yöntemlerle tedavi olurken bir yandan da sigarayı bırakmaya çalışmalıdırlar. Eğer sigara geç olmadan bırakılabilirse hastalığa nihai çözüm için bir şans doğmuş olacaktır.

Etiketler: , , , , , ,

Leave a Reply