free hit counter
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
                Adele ağrısı (diğer ismiyle kas ağrısı), günlük hayatımızda her an oluşabilecek bir rahatsızlık türüdür. Bu ağrı, hissedildiği... Adele Ağrısı

adele ağrısı

                Adele ağrısı (diğer ismiyle kas ağrısı), günlük hayatımızda her an oluşabilecek bir rahatsızlık türüdür. Bu ağrı, hissedildiği bölgeye göre kimi zaman farklı bir rahatsızlıkla karıştırılabilmektedir. Örneğin, kalbe yakın bir bölgenin ağrıması durumunda bunun bir kas ağrısı mı yoksa kalp rahatsızlığı kaynaklı bir ağrı mı olduğu hemen tespit edilemeyebilir. Bu şekilde kişileri telaşa sürükleyebilmektedir.

Bu tarz uç örneklerden ziyade, adele ağrısı sıklıkla yüklenilen kasta veya ona yakın bir yerde oluşur. Bu duruma; bir şeyleri kaldırdıktan sonra kollarda, uzun süre ayakta kaldıktan sonra bacaklarda hissedilmesi gibi örnekler verilebilir. Adele ağrıları genelde ağrıya sebep oluşturan eylemden hemen sonra ortaya çıkmaktadır. Bu durum da teşhis açısından kolaylık sağlamaktadır. Ancak istisnai olarak, ağır bir işi yaptıktan saatler sonra çok şiddetli şekilde beliren kas rahatsızlıkları da olabilmektedir. Bunlar, iş sonrası kaslarınız henüz sıcakken kendini göstermeyip, soğuduğunda ortaya çıkan rahatsızlıklardır. Bunlar; tipik kas ağrılarına kıyasla süreç olarak farklıdırlar.

Kaslarda görülen bir diğer ağrılı sorun da adele krampları olarak adlandırılmaktadır. Bunlar, adele ağrısı ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı ve aniden beliren rahatsızlıklardır. Çoğu kişinin gündelik hayatında sık sık karşılaştığı kas krampları, kimi zaman gece uyurken dahi olabilmektedir. Ancak bu kramplar süreklilik arz etmeye başlamışsa, bir tedavi gerektiriyor olabilirler.

Birçok rahatsızlık gibi kas ağrılarında da ülkemizde sıklıkla başvurulan şifalı bitkilerden faydalanılabilmektedir. Kas ağrılarına iyi gelen bitkiler arasında ilk anımsananlar olarak; nane, kekik, karanfil sayılabilir. Ayrıca kas ağrılarının hafifletilmesi için çilek yenilmesi halinde de fayda görülebilmektedir. Anadolu bitkisel tedavi kültürünün çözüm sunabildiği bir konu olan kas ağrıları, genellikle bu yöntemlerle çözüme ulaştırılabilmektedir.

Ancak belirtmek gerekir ki kas ağrıları devamlılık arz etmeleri halinde daha tehlikeli hastalıkların haberciliği görevini yapabilmektedirler. Örneğin bu ağrılar, çeşitli varislerin ya da parkinsonun belirtisi olabilir. Bu tarz süreklilik gözlemlenen kas ağrılarının daha sağlık teşhis ve tedavisi için bir doktora başvurulmasında fayda vardır. Zira sayılan örneklerden çok daha farklı rahatsızlıklara işaret etmeleri de olasıdır.

 

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir